Skip to main content

Producent systemu ERP - Program sprzedażowy dla firm

ERP dla małych firm - w chmurze czy na własnym serwerze?

Postęp cyfryzacji sprawił, że nowoczesne technologie stały się nieodłącznym i niezbędnym elementem każdego biznesu. Coraz większa liczba polskich przedsiębiorców zdaje sobie sprawę jak ważne jest rozwijanie swojej firmy, mimo to wciąż znajdujemy się daleko poza europejskimi państwami, które wiodą prym w zakresie zaawansowania cyfrowego gospodarki i handlu. Ten stan rzeczy może się jednak szybko zmienić, a wszystko to dzięki rosnącej przychylności małych firm wobec systemów ERP. Pozostaje tylko pytanie, co wybrać: ERP w chmurze, czy na własnym serwerze? 

Systemy ERP w chmurze | ODL

Czym jest system ERP w chmurze?

System ERP to podstawowe narzędzie wspomagające zarządzanie firmą. Pomaga zorganizować pracę w sposób wydajny, kontrolować zdarzenia gospodarcze, analizować dane i podejmować dobre decyzje. Z kolei chmura obliczeniowa jest nowoczesnym modelem przetwarzania danych przy pomocy połączenia sieciowego. Tym samym użytkownicy pracujący z systemem ERP w chmurze korzystają z zewnętrznego serwera, dlatego nie muszą posiadać własnych struktur informatycznych ani kupować licencji.

Alternatywna dla własnej serwerowni | ODL Oprogramowania dla firm

Czy system ERP w chmurze może być alternatywą dla serwerowni?

Jeszcze dekadę temu inwestycja finansowa i wysiłek organizacyjny potrzebne do zakupu licencji i usług wdrożenia systemu ERP stanowiły znaczącą barierę dla mniejszych firm, często będących we wczesnej fazie rozwoju. Na szczęście problem ten stopniowo neutralizowany jest poprzez coraz bogatszą ofertę rynku w zakresie rozwiązań klasy ERP oferowanych w modelu Software as a Service (SaaS). Polega on na udostępnianiu oprogramowania w chmurze na zasadzie miesięcznych opłat abonamentowych. ODL oferuje w tym zakresie klientom usługę CLOUD dopasowaną do konkretnych branż z sektora Retail, dla których ERP ODL został zaprojektowany.

Zalety ODL ERP CLOUD - Systemu ERP w chmurze

Jakie są największe zalety systemu ERP ODL CLOUD?

Wielu przedsiębiorców wyraża swoje obawy w stosunku do takiego rozwiązania, więc podsumujmy jego najważniejsze korzyści:

  1. Oszczędność początkowych wydatków kapitałowych - CLOUD nie wymaga zakupu licencji wieczystych, serwerów oraz tworzenia infrastruktury sieciowej.
  2. Oszczędność kosztów stałych związanych z utrzymaniem bezpiecznego środowiska IT – CLOUD nie wymaga zatrudnienia własnego informatyka lub firmy zewnętrznej. Wszelkie czynności z tym związane wchodzą w zakres usługi.
  3. Elastyczność w doborze skali użytkowania rozwiązania – CLOUD umożliwia wykorzystanie usługi według aktualnego zapotrzebowania na liczbę użytkowników i zasoby serwera.
  4. Zwiększenie bezpieczeństwa danych - w renomowanym centrum obliczeniowym stosującym wysokiej klasy zabezpieczenia bezpieczeństwo to jest wyższe niż w środowisku IT niewielkiej firmy. Dane są chronione przed nieautoryzowanym dostępem i ich utratą.
  5. Gwarancja regularnego tworzenia kopii zapasowej danych - dzięki której w razie sytuacji awaryjnej szybko można odtworzyć środowisko.
  6. Skrócenie do minimum czasu wdrożenia – dzięki prekonfigurowanym dedykowanym rozwiązaniom branżowym ODL CLOUD, jednocześnie zapewniającym funkcjonalności dostosowane do biznesu klienta w branży odzieżowej i jubilerskiej.
  7. Gwarancja regularnej aktualizacji oprogramowania - usługa CLOUD daje gwarancję aktualizacji oprogramowania zgodnie z aktualnymi przepisami prawa w ramach tej samej opłaty abonamentowej.

Podejmując decyzję o wyborze modelu chmurowego warto także pamiętać, że nie musi być to rozwiązanie docelowe.  Jeśli z jakiegoś ważnego powodu biznesowego przedsiębiorstwo zechce przenieść system do własnego środowiska, będzie to wykonalne w każdej chwili. Nie będzie potrzebne nowe wdrożenie, tylko migracja z chmury na własny serwer już skonfigurowanego systemu z danymi. W tym przypadku będzie natomiast konieczne zakupienie licencji wieczystych.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat systemu ERP w chmurze i wszystkich możliwościach tego rozwiązania!