Skip to main content

Producent systemu ERP - Program sprzedażowy dla firm

Odkryj wiele możliwości systemu ERP ODL, czyli jak dobrze wykorzystać sezon ogórkowy?

W wielu krajach, także w Polsce,  funkcjonuje powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego. Ma to oznaczać, że nie należy poprawiać tego co dobre, sprawdzone i funkcjonuje. A jednak kalkulator okazał się lepszy od liczydeł, a komputer od kalkulatora. Zatem zaryzykujemy tezę, że jest odwrotnie. To dobre jest wrogiem lepszego. Obserwujemy to od wielu lat świadcząc usługi serwisowe na rzecz użytkowników naszego oprogramowania.

Przykład 1: Stosowanie funkcji filtrowania w różnych oknach systemu.

Kartoteki towarów czy raporty z różnych typów dokumentów zawierają zwykle bardzo dużo pozycji.  Często obserwujemy długie i cierpliwe przeglądanie ogromnej liczby wierszy raportu przez użytkownika, który potrzebuje „wyłowić” niewielką ich część. Tymczasem daje się zaoszczędzić mnóstwo czasu wykorzystując jedną z dostępnych metod filtrowania. System ERP umożliwia filtrowanie raportów i kartotek po każdej widocznej kolumnie, określając czy rekord np. zawiera/nie zawiera szukanej frazy, ma wartość mniejszą/większą niż poszukiwany zakres. Można także zapamiętać swoje własne zestawy filtrów, aby przy każdym użyciu danego okna mogły być od razu zastosowane.

Przykład 2: Rejestracja nowych kontrahentów.

W oknie rejestracji  nowego kontrahenta nietrudno dostrzec przycisk „pobierz z REGON”, który umożliwia automatyczne pobranie danych na podstawie wprowadzonego numeru NIP. Aby tę funkcję uruchomić wymagana jest niewielka praca konfiguracyjna oraz uzyskanie przez Klienta  klucza dostępu do WebAPI właściwego urzędu. Czas rejestracji kontrahenta ulega znacznemu skróceniu,  a ryzyko popełnienia błędu praktycznie znika. Jednak użytkownicy bardzo rzadko zwracają się do ODL z pytaniem jak to uruchomić.

Przykład 3: Dodatkowe moduły ODL.

Spotykamy się również z sytuacjami, gdy Klienci zainteresowani są dodatkowymi modułami Systemu ODL, ale z góry zakładają, że to „duże” i drogie rozwiązania, przeznaczone dla firm o znacznie większej skali.

Tymczasem np. Moduł Mobilny Magazynier pomaga usprawnić pracę zarówno w firmach posiadających wielkie hale magazynowe, jak i średnie lub nawet małe magazyny, a koszty licencji i wdrożenia są wielokrotnie niższe niż w przypadku systemów typu WMS. Wszędzie tam, gdzie jest duża liczba zamówień lub pomyłki w ich realizacji są częste, warto zaopatrzyć magazynierów w kolektory. Zwiększy to znacznie efektywność pracowników i wyeliminuje możliwości pomyłek.

Podobnie jest w przypadku aplikacji mobilnej mPolka. Coraz częściej zaobserwować można w sieciowych sklepach tzw. asystentów sprzedaży zaopatrzonych w urządzenia mobilne. Potrafią  podpowiedzieć Klientom, w którym sklepie sieci znajdą swój rozmiar ubrania, zarezerwować dla nich wybrany towar, itp. Wydawać by się mogło, że wymaga to zakupu dodatkowych, kosztownych sprzętów i licencji. Tymczasem łatwo jest podnieść jakość obsługi klienta bardzo małym kosztem – moduł mPolka można zainstalować na większości smartfonów z systemem Android, a licencje dostępne są w miesięcznej subskrypcji.

Przykłady pokazują, że często akceptujemy jakieś niedogodności, których można się w łatwy sposób pozbyć, ale nie robimy tego, bo się przyzwyczailiśmy lub nie wiemy, że można inaczej. W sumie to przecież jest dobrze. W rezultacie wielu naszych klientów wykorzystuje naprawdę niewielki zakres możliwości systemu ERP ODL.

Sezon wakacyjny jest zwykle tym momentem w roku, gdy wiele firm pracuje na nieco wolniejszych obrotach i może mieć czas na refleksję  i przyjrzenie się czy można coś udoskonalić, zautomatyzować, na przykład część zadań przerzucając na system informatyczny.  Albo sprawdzić czy firma jest właściwie zabezpieczona przed atakami hakerów? Warto się w tych sprawach do nas zwrócić. Dużo wiemy i umiemy, zbieramy doświadczenia z relacji z wieloma Klientami.

Możemy zaproponować między innymi :

  • Przeprowadzenie profesjonalnego audytu procesów i stopnia zaawansowania wykorzystania Systemu
  • Doszkolenie użytkowników
  • Prezentację dodatkowych modułów, które mamy w ofercie
  • Przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej

Zapraszamy do kontaktu z Działem Serwisu - https://www.odl.com.pl/kontakt, pomożemy zebrać ogórki!