Skip to main content

Producent systemu ERP - Program sprzedażowy dla firm

Niezgodności w magazynie – porady jak sobie radzić z tym problemem

Firmy prowadzące działalność handlową każdego dnia mierzą się problemem jakim są rzeczywiste stany magazynowe, szczególnie w obrębie sieci sprzedaży działającej w wielu lokalizacjach.  Codziennie stawianym przed nimi wyzwaniem jest rozwiązanie problemu dotyczącego ewentualnych nadwyżek lub braków towarów. Każda osoba odpowiedzialna za kwestie zarządcze chce uzyskać przejrzyste informacje o stanach magazynowych i mieć pełną kontrolę nad przepływem towarów pomiędzy magazynami.

Co należy zrobić aby zredukować braki i straty na magazynie?

Odpowiedz jest prosta: weryfikacja dostaw towarów.

Wszystkie dostawy towarów powinny być przeprowadzone w sposób niedopuszczający jakichkolwiek pomyłek. System ERP ODL, wyposażony w moduł weryfikacji dostaw, gwarantuje dwuetapową kontrolę przepływu towaru - zaczynając od magazynu centralnego kończąc na sklepie. 

W efekcie wystawienia dokumentu Wysyłki towar wychodzący z magazynu centralnego jest zdejmowany ze stanu tego magazynu i przechodzi na stan magazynu „towary w drodze” (Rysunek 1). Na tym etapie, nie pojawia się jeszcze w magazynie sklepu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nadawca wie, że towar już wyjechał, a sklep, że dostawa do niego jedzie. Stany magazynów w drodze uczestniczą we wszystkich raportach np. prognoz zatowarowania.

Gdy towar przyjedzie do sklepu, pracownik odbierający dostawę ma za zadanie wskazać odpowiednią Wysyłkę i przyjąć ją na magazyn sklepu. Takie Przyjęcie jest automatycznie rejestrowane przez system ERP ODL. Rolą pracownika jest wystawienie dokumentu potwierdzającego co fizycznie przyjechało w dostawie, a więc Weryfikacji dostawy.

Pracownik sklepu nie musi mieć informacji jakie towary i w jakiej ilości powinny znajdować się w dostawie. System ERP ODL na podstawie ewentualnych różnic pomiędzy Przyjęciem a Weryfikacją dostawy wystawi dokumenty nadwyżek i niedoborów.

Zastosowania zautomatyzowanego procesu weryfikacji dostawy, stawia zarówno zarząd firmy jak i pracownika w komfortowej sytuacji: zarząd nie obawia się kradzieży towaru z magazynu, a pracownicy nie boją się, że zostaną posądzeni o kradzież.

Zastosuj system ERP od ODL w swoim magazynie! 

Sprawdź inne porady firmy ODL:

Jak zabezpieczyć się przed utratą danych? Utrata danych System ERP system w chmurze  Chmura obliczeniowa System ERP  dla magazynu i logistyki System ERP